• UWAGA! Teraz na forum logujemy się adresem e-mail, nie nazwą użytkownika!

Regulamin / Zasady Forum / FAQ

Status
Zamknięty.

Tomasz Gop

10k VIP
Moderator
Rada Forum
12 650
37 024
Product Director
Flying Wild Hog
Warszawa
Cześć,
W tym wątku odpowiemy na pytania odnośnie działania forum i zasad, które tu panują (pytajcie poniżej). A oto główne reguły, o których warto pamiętać korzystając z GAMEDEVELOPERS.PL:
 1. Forum jest zamknięte; dostęp do niego mają tylko twórcy gier i ludzie pracujący w branży. Każdy deweloper dostanie się tu bez problemu, jeśli tylko mu zależy.

 2. Twórcy gier to pracownicy firm, które gry produkują, oraz tzw. "freelancerzy". "Bizdevi", CEO, marketingowcy i pijarowcy, community managerowie, country managerowie... to też są twórcy gier. Przypadki dyskusyjne będziemy rozważać indywidualnie.

 3. Przedstawiciele prasy oraz HR nie mają wstępu na forum.

 4. Wszyscy korzystający z GD.PL podają w swoim profilu pełne i prawdziwe dane. Te dane są dla nas, nie dla policji... i na pewno nie dla mediów.

 5. Chcesz wrzucić swoje zdjęcie, super (kwadratowe, 90x90 px). Nie - też przeżyjemy. Ale upraszamy - nie wrzucaj zdjęcia z którego nie da się Ciebie rozpoznać. Nie zmuszamy, ale mocno zachęcamy, bo potem łatwiej poznać się w realu.

 6. Podobnie z polem "Doświadczenie". Jeśli chcesz pochwalić się swoimi projektami, super. Jeśli chcesz wpisać tam coś innego - zostaw lepiej to miejsce puste. I tak jesteś fajny.

 7. Zawieramy tutaj wszyscy Umowę Dżentelmeńską (kobiety też :) ) - informacje zamieszczone na GD.PL zostają tutaj i nie rozsyłamy ich nigdzie indziej. Nigdzie. Złamanie umowy kończy się dożywotnim banem.

 8. Jako profesjonaliści, nie obrażamy i nie deprecjonujemy się nawzajem. Nazwanie czyjegoś argumentu bezsensownym nie jest obraźliwe, ale określanie kogoś "męskim członkiem" już jest.

 9. Łamiący regulamin będą ostrzegani (poprzez system ostrzeżeń i towarzyszących im punktów), a w rezultacie mogą zostać czasowo zablokowani, a w ostateczności zablokowani permanentnie. My, admini, obiecujemy dbać o przejrzyste stosowanie tych zasad.

 10. Wszyscy też dbamy o to, żeby przeglądać tę stronę w tzw. "bezpiecznym otoczeniu". Nie robimy tego w kafejkach internetowych i pamiętamy o wylogowaniu się z GD.PL. A Ty?

 11. Zależy nam, żeby Forum żyło, było dla ludzi aktywnych. Co jakiś czas konta nieużywane będzie przenoszone do Limbo i stracą dostęp do treści Forum.

 12. Jeśli chcesz rozmawiać o warezach, ripach, pirackich kopiach... rozmawiaj śmiało. Ale linków nie wrzucaj. Linki do nielegalnego softu usuwamy.

 13. Techniczne uwagi: obrazki nie większe niż 500kB i minimalizujemy wrzucanie gifów (szczególnie tych z popcornem). Nie prowadzimy konwersacji obrazkowych.

 14. Do rozstrzygania wszelkich kwestii spornych mamy tutaj Radę Forum - oni chcą pomóc, a nie porządzić. Szacunek przede wszystkim.

 15. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta na GD.PL, to musisz napisać... parę słów o sobie w odpowiednim wątku. :)

 16. Aby uczynić forum maksymalnie przejrzystym co jakiś czas dokonujemy poprawek nazw firm w profilach. Chcielibyśmy aby zasadą na forum było że każdy ma wpisanego w profilu jednego, aktualnego pracodawcę z branży gamedev (prosimy o podanie nazwy dla ludzi, nie dla Urzędu Skarbowego - bez oznaczeń prawnych!). Alternatywnie, można tam podać jedno z poniższych:
  • Freelancer (osoby nie pracujące dla jednej konkretnej firmy albo robiące indie po godzinach)
  • Weteran (osoby które przepracowały wiele lat w gamedevie i mają chwilową przerwę)
  • [TBD] (osoby które szukają pracy czy osoby które założyły nowe studio ale z pewnych powodów nie chcą się ujawnić)
 17. Użytkownicy partycypujący w dyskusjach udzielają właścicielowi forum nieograniczonej czasowo i terytorialnie, bezpłatnej, niewyłącznej licencji na przechowywanie i wyświetlanie wyłącznie na tym forum wpisów ich autorstwa. Co do zasady, nie będziemy na życzenie modyfikować treści prowadzonych dyskusji - poza niezbędnymi akcjami moderatorskimi czy w celu zachowanie zgodności z obowiązującym prawem.

 18. Na życzenie użytkowników możemy bezterminowo dezaktywować ich konta - pozostaną członkami forum, ale bez możliwości czytania i brania udziału w dyskusji. Podobnie możemy także kasować konta - co skutkuje anonimizacją danych o użytkowniku, ale nie usuwa treści przez nich napisanych - ww. licencja pozostaje w mocy, chyba że autor sam wcześniej skasuje własne wpisy. Nie będziemy edytować istniejących już konwersacji, w których brał udział użytkownik, którego konto zostało skasowane, w celu dalszej anonimizacji.
--
Miłego korzystania.
Administratorzy GAMEDEVELOPERS.PL

PS. Pracujemy też, rzecz jasna, nad sekretnym uściskiem dłoni...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Back
Do góry Bottom